چهارشنبه ٠٥ ارديبهشت ١٣٩٧ - 
1 2
 
منو اصلی
تابلوی اعلاتات

صفحه اصلي > اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

برای اولین بار در کشور

عمل جراحی ویپل لاپاراسکوپیک، در مرکز پزشکی آموزشی و درمانی شهید مدرس با موفقیت انجام شد

برای اولین بار در ایران جراحی ویپل به روش لاپاراسکوپیک توسط تیم جراحی به سرپرستی دکتر ناصر ملک پور علمداری رئیس بخش جراحی عمومی بیمارستان شهید مدرس و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با همکاری دکتر محمد عبدالحسینی فلوشیپ لاپاروسکوپی از مرکز تحقیقات کم تهاجمی بیمارستان حضرت رسول اکرم  و دکتر برمک قلی زاده در مرکز شهید مدرس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام شد.

به گفته سرپرست تیم جراحی؛ این روش عمل برای خانم ۵۶ساله با تومور قسمت انتهایی مجرای صفراوی مشترک (آدنوکارسینوما) بعد از اقدامات تشخیصی اولیه و آماده سازی بیمار  به روش کاملا لاپاروسکوپیک انجام گردیده و  بیمار  بعد از طی دوره نقاهت با حال عمومی مناسب از بیمارستان مرخص گردید.

دکتر ملک پور ضمن اعلام این خبر افزود: جراحی ویپل یا «پانکراتیکودئودنوکتومی» که جزء سنگین ترین و تکنیکی ترین روشهای جراحی برای برداشتن تومورهای سر پانکراس و تومورهای انتهای مجاری صفراوی می باشد سالهاست که به روش عمل باز انجام می شود.

وی ادامه داد: در این جراحی، قسمت انتهایی معده،کل دوازدهه،کیسه صفرا،مجرای صفراوی مشترک و سر لوزالمعده برداشته شده و با بخشی از روده باریک جایگزین می گردد.

رئیس بخش جراحی عمومی بیمارستان شهید مدرس اظهار داشت: انجام این جراحی به روش لاپاروسکوپیک نیاز به مهارت بیشتری داشته و آمار جهانی آن در کل،کمتر از ۱۵۰مورد می باشد. مزایای روش لاپاروسکوپیک درد کمتر بعد از جراحی،اقامت کوتاه تر در بیمارستان و تسریع در روند درمان است.

فیلم عمل جراحی


١٦:١٩ - يکشنبه ٢٠ دی ١٣٩٦    /    عدد : ٥٦٥٦٢    /    تعداد نمایش : ٦١٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهید مدرس
 

آدرس:تهران -بزرگراه یادگار امام،تقاطع سعادت آباد

تلفن : 98-22074087
پست الکترونیک : Modarres@sbmu.ac.ir